Podporujeme dnešné podujatie „Spoločne proti násiliu“

podporujeme-cover

Ochrana utečencov, ktorí unikajú z vojnou zmietaných krajín pred smrťou, či tortúrou je našou morálnou, historickou, civilizačnou a ľudskou povinnosťou. Organizácia Európskych federalistov na Slovensku uvedomujúc si túto situáciu vyjadruje podporu dnešnému podujatiu v uliciach Bratislavy pod názvom Spoločne proti násiliu, ktorá si dáva za cieľ poukázať na potrebu solidarity s utečencami opúšťajúcimi svoju krajinu nie z ekonomických dôvodov, ale z oprávnenej obavy o vlastné prežitie.

UEF Slovensko vyjadruje poľutovanie nad medzinárodnou blamážou našej krajiny, ktorú spôsobili organizátori protestu proti príchodu utečencov, a to organizovaním ich podujatia práve na 20. júna, ktorý je medzinárodne uznávaným Svetovým dňom utečencov.

Organizácia UEF Slovensko pripomína tiež, že zo strany Európskej únie je na podporu prijatých utečencov vyčlenených pre Slovenskú republiku 20 miliónov €, čo je viac ako 25.000 € na začlenenie jedného žiadateľa o azyl do našej spoločnosti. Pripomína tiež fakt, že kvóta v rozsahu 785 utečencov, ktoré by malo Slovensko prijať z celkového počtu viac ako 40.000 utečencov (ktorí zaplavili Taliansko a Grécko), stanovuje iba počet žiadostí o azyl. To znamená, že konečné množstvo udelených azylov v našej krajine, môže byť po dvojročnom azylovom procese, ktorého súčasťou je karanténa, ako aj dohľad bezpečnostných zložiek, oveľa nižšie.


Alexander Riabovar
riabov@federalisti.skZdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Print this pageEmail this to someone

Napsat komentář