Európski federalisti sa zúčastnili ustanovujúceho kongresu Aliancie stredoškolákov

aliancia-vysokoskolakov

V historickej atmosfére priestorov Zvolenského zámku sa 13. februára 2015 konal ustanovujúci Republikový kongres Aliancie stredoškolákov. Na pozvanie organizátorov bola na tomto stretnutí prítomná aj Únia európskych federalistov na Slovensku (UEF Slovakia), za čo vyjadrujeme aj touto cestou poďakovanie.

as1

Za účastí viacerých významných osobností verejného života tak aktívne vykročila do života organizácia, ktorej poslaním je spájanie stredoškolákov v otázkach práv a možností, ktoré majú, a rovnako tak aj ich hájenie a spoločné riešenie problémov, s ktorými sa študenti neraz stretajú.

Únia európskych federalistov víta a podporuje myšlienky aktivít Aliancie stredoškolákov a z toho dôvodu prijala pozvanie na jej ustanovujúci kongres. Na kongrese predstavila organizácia UEF vlastné aktivity a kampane, ktoré doteraz realizovala. Zároveň tiež došlo k nadviazaniu prvých kontaktov v súvislosti so spoločne pripravovaným projektom, vrámci ktorého plánujeme spoločne uskutočniť cyklus tematických prednášok o európskych otázkach za účasti poslancov Európskeho parlamentu na viacerých stredných školách vo všetkých krajoch na Slovensku.

as2as3

as4

Republikový kongres zvolil za prvého prezidenta Aliancie stredoškolákov Branislava Gigáča z Prievidze, ako aj ďalších členov vedenia. Kongres tiež podporil kandidatúru hlavného mesta SR Bratislavy na titul Európske hlavné mesto mládeže.Medzí hostí kongresu patril poslanec Európskeho parlamentu Vladimír Maňka, primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, primátor mesta Hriňová Stanislav Horník a ďalšie osobnosti z komunálnej sféry a politiky.

Alexander Riabov, UEF Slovakia

 

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Print this pageEmail this to someone

Napsat komentář