Migranti – hrozba alebo príležitosť?

migranti-cover

Panuje názor, že nelegálna migrácia bude pre Európu jednou z najväčších výziev nasledujúcich rokov. Ak Únia túto výzvu nezvládne, presun desiatok tisíc ľudí zo severnej Afriky, neskôr možno z Ukrajiny či Ruska, spôsobí vzostup nacionalizmu, uzavretie hraníc a rozpad Európskej únie. Výsledkom môžu byť desaťročia konfliktov medzi európskymi štátmi, akých sú naše dejiny plné.

Postoj k migrantom už teraz zostruje napäté vzťahy medzi členskými štátmi Únie. Maďarsko stavia na hraniciach so Srbskom plot, v Bratislave spojili migranti radikálov a neonacistov do takmer päťtisícového nenávistného pochodu, kvóty navrhnuté Európskou komisiou rozhádali členské štáty… Niektoré štáty rozprávajú o obmedzení voľného pohybu osôb.

Organizuje migrantov ISIS a sú medzi nimi teroristi pripravení v Európe zabíjať? Alebo je migrácia len strašiak nacionalistov a neonacistov, ktorí sa snažia získať politické body? Ktoré vojny spôsobujú vlny migrácie a aké sú scenáre ďalšieho vývoja v konfliktných oblastiach? Ako fungujú gangy prevádzačov? Znížia migranti životnú úroveň v Európe a ohrozia naše pracovné miesta?

Tieto a ďalšie znepokojujúce otázky sa pokúsia zodpovedať hostia diskusie „Migranti – hrozba alebo príležitosť pre EÚ“, ktorá sa uskutoční 15.7. 2015 o 17:30 hod. v kaviarni Gorila.sk Urban Space na Námestí SNP 30 v Bratislave.

Hosťami diskusie budú:

Eduard Chmelár (rektor Akadémie médií)
Jozef Viskupič (poslanec NRSR)
Barbora Meššová (Liga za ľudské práva)
Rohullah Naikzad (utečenec z Afganistanu)

Tešíme sa na Vašu účasť.

V prípade otázok nás kontaktujte na info@federalisti.sk alebo info@jefslovakia.eu.

migranti-plagat

foto na plagáte a cover foto: Bengin Ahmad

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Print this pageEmail this to someone

Napsat komentář