Piatkový útok v Paríži je útokom na celú civilizáciu

vyhlasenie-pariz-cover

Únia európskych federalistov na Slovensku (UEF Slovakia) a Mladí priatelia Európy v Slovenskej republike (JEF Slovakia) vyjadrujú hlbokú sústrasť rodinám obetí piatkového nočného teroristického útoku v uliciach Paríža. Táto šokujúca správa obletela celý svet a dotkla sa stoviek miliónov ľudí na všetkých miestach planéty.

UEF Slovakia a JEF Slovakia vnímajú sériu útokov, ktoré boli zorganizované na viacerých miestach francúzskej metropoly, za ohavný akt medzinárodného terorizmu. Teror v Paríži považujeme za útok proti ľudskosti a slobode, a to práve vo Francúzsku ako kolíske modernej európskej civilizácie a demokracie.

Vyjadrujeme týmto našu úprimnú a hlbokú solidaritu s občanmi Francúzska, ktorých sa táto udalosť dotkla najviac. O to viac, že len pred niekoľkými mesiacmi boli Francúzi svedkami podobného krvavého incidentu v súvislosti s útokom na redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo. Takisto vyjadrujeme úprimnú sústrasť a solidaritu s občanmi Libanonu a Turecka, ktorí boli svedkami podobných útokov v predchádzajúcich dňoch. Aj tieto útoky sa nás hlboko dotkli a vnímame ich rovnako ako útoky proti ľudskosti.

Sme presvedčení, že najlepšou odpoveďou na terorizmus a nenávisť je spolupatričnosť medzi demokraticky zmýšľajúcimi ľuďmi. Veríme, že táto smutná udalosť neoslabí dlho budovanú súdržnosť medzi európskymi občanmi a národmi a bude naopak impulzom pre väčšiu európsku jednotu, ktorá ja v súčasnosti ťažko skúšaná v tomto zložitom krízovom období.

Nikdy predtým nebola táto požiadavka taká akútna. Je čas dokázať, že skutočne NOUS SOMMES UNIS.
 
 
Norbert Kucharíknk
kucharik@federalisti.sk
 
 

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Print this pageEmail this to someone

Napsat komentář