Stretnutie slovenských eurofederalistov s hosťami z Nemecka

tomas-cover

 

Vo štvrtok 19. septembra 2019 sa uskutočnilo stretnutie hostí z Nemecka a zástupcov Únie európskych federalistov na Slovensku (UEF Slovakia). V mene UEF Slovakia vystúpil viceprezident Tomáš Šimo.

V priestoroch Generálneho biskupského úradu Evanjelickej cirkvi na Slovensku (ECAV) sme začali diskusiu úvodným privítaním v nemčine. Ďalšia diskusia už prebiehala v angličtine s prekladom do nemčiny, čo bolo pohodlnejšie pre všetkých zúčastnených.

Predstavili sme historický vývoj organizácie a organizačnú štruktúru UEF Europe a UEF Slovensko. Následne odprezentovali hosťom činnosť a podujatia, ktoré federalisti realizovali v Európe a na Slovensku. Zároveň sme predstavili mládežnícku sieť Mladí európski federalisti na Slovensku (JEF Slovakia).

tomas2

Po prezentácií našej činnosti položili nemeckí hostia množstvo otázok týkajúcich sa najmä fungovania organizácie, jej financovania, motivácie zástupcov a aké benefity im práca v organizácii priniesla.

Ďalšia diskusia sa týkala aktuálnych politických, ekonomických a spoločenských tém a toho, ako vnímajú občania Slovensko po vstupe do Európskej únie.

Tomáš Šimo, viceprezident UEF Slovakia

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Print this pageEmail this to someone