UEF Slovakia členom nadnárodnej Union of European Federalists

V dňoch 12-13. decembra sa Bruseli konalo pravidelné zasadnutie Federálnej rady celoeurópskej siete Únie európskych federalistov (UEF), na ktorom sa zúčastnili delegáti jednotlivých národných sekcií z celej Európy.

01

Prezident UEF Elmar Brok

01-1

01-2

Zasadnutie otvoril súčasný prezident UEF Elmar Brok, ktorý je zároveň predsedom výboru pre zahraničné záležitosti v Európskom parlamente. Pán Brok prezentoval hlavne výzvy novej Európskej komisie ako charakteristické črty, ktoré je robia unikátnou oproti tým
predchádzajúcim.

Hosťujúcim prednášajúcim bol hovorca Európskej komisie, Margaritis Schinas, ktorý prezentoval priority európskej exekutívy, menovite zjednodušenie, spolitizovanie, a rast prostredníctvom strategických verejných financií.

Terajšie zasadnutie bolo obzvlášť dôležité pre Slovensko, nakoľko sa rozhodovalo o prijatí slovenskej sekcie Únie Európskych federalistov. Sekcia bola jednohlasne prijatá do európskych štruktúr.

04

04-1

UEF Slovakia zastupovala v Bruseli Lenka Jančová

Zároveň bola prijatá aj národná sekcia z Maďarska. Prijatím dvoch krajín strednej Európy je pozitívnym signálom pre EU a posilnenie tohto regiónu (ČR je už tiež členom) na celoeurópskej úrovni.

05

06

10

Počas zasadnutia boli prijaté politické rezolúcie a plán činnosti na budúci rok. Hlavnou úlohou ostáva posilnenie organizačnej štruktúry prostredníctvom posilnenia členskej základne a čo najefektívnejšia komunikácia stratégie UEF politickým predstaviteľom.

Lenka Jančová, UEF Slovakia

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Print this pageEmail this to someone

Napsat komentář