Vedeli ste, že 40% malých podnikov v Európe nemá ani vlastné webové stránky?

male-firmy-technologie

Vedeli ste, že asi 40% malých podnikov v Európe nemá vlastné webové stránky? Je to ohromujúce číslo, keď si uvedomíme, aká je internetová revolúcia dôležitá pre spoločnosť a hospodárstvo. Len ťažko by sme našli oblasť života, ktoré nebola pomocou internetu a digitálnych technológií transformovaná.

Malé a stredné firmy, vrátane rodinných podnikov, tvoria chrbticu európskeho hospodárstva. Viac ako 40% z nich hovorí, že stále do svojho podnikania nezačlenili nové digitálne technológie ako mobilný internet, sociálne médiá, cloud alebo spracovanie veľkých objemov dát.

Nové technológie ponúkajú pre malé podniky obrovský potenciál aj najmä preto, že im umožnia masívne zvýšiť dosah na zákazníka a predávať svoje výrobky a služby na medzinárodnej úrovni. Len obyčajná webová stránka zvýši pravdepodobnosť predaja mimo svoj región o 50%.

 

 

inovacie-banner

zdroj
picture by Moyan Brenn on Flickr

 

Kľúčom k úspechu je naša schopnosť inovovať. Vývoj nových produktov, vylepšené technológie a vytváranie nových priemyselných odvetví bude hrať ústrednú rolu v globálnej ekonomike. Čím ďalej, tým budú inovácie dôležitejšie pri dosahovaní hospodárskeho rastu, tvorbe pracovných miest, ochrane životného prostredia a energetickej bezpečnosti. Rovnako pri vytváraní podmienok pre bohatší, zdravší a dlhší život.

Bola to Európa, ktorá niekoľko storočí posúvala dopredu vedecké a technologické hranice. Európania sú vynaliezaví a je potrebné, aby EÚ investovala do kreativity, talentov a predstavivosti. V dobe globalizácie je potrebná celoeurópska stratégia. Európska únia musí zabezpečiť podporu inovácií, nových príležitostí a znova naštartovať technologický rast.

Základné priority:

– rozširovanie dostupnosti vysokorýchlostného internetu a znižovanie cien
– zlepšovanie vzdelania a jeho prepojenie so súkromným sektorom, orientácia na oblasť vedy, technológie, inžinierstva a matematiky
– podpora a financovanie oblastí prelomových technológií, vedy, výskumu a zelených technológií
– odstránenie regulácií a byrokratických prekážok v podnikaní, podpora inovatívnych podnikov a startupov daňovými úľavami

 

 

Milan Polešenskýmp
polesensky@federalisti.sk


Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Print this pageEmail this to someone

Napsat komentář